Auburn Middle School

0

AUBURN – Auburn Middle Schools has announced the second-quarter honor roll.

Team three

High honors: Emma Bilodeau, Christopher Cloutier, Ashley DeBlois, Niyati Desai, Connor Dumont, Abigail Dunn, Dylan Dunne, Emily Hartnett, Gabrielle LaPerriere, Cameron Libby, Bianca L’Italien, Sergey Miller, Melissa Paione, George Peterson, Garrett Sanborn, Matthew Shen.

Honors: Joseph Asselin, Eliza Bissonette, Nigel Bowles, Phoebe Chamberlin, Jebrel Ennaw, Lucas Farrago, Omar Haji-Hersi, Joshua Hawley, Nathaniel Hernandez, Travis Landry, Abigail Lauze, Peter Lenardis, Briana Lynch, Ansaar Mohamed, Joselyn Murphy, Scott Potter, Jordan Richmond, Ian Therriault, Rebecka Toothaker.

Team four

High honors: Audrey Bennett, Joshua Delong, Nika Faulkner, Hannah Fournier, Brady Lare, Jaclyn Masters, MaryKate Masters, Tanner Nolin, Kelly Philbrook, Ethan Polisky, Claire Ross, Stephanie Sommerville, Elizabeth Stauffer, Kristen Whittaker, Jesse Williams.

Honors: Allyson Arel, Kathleen Baldinelli, Karissa Baldinelli, Rose Berch, Nathan Blais, Danielle Brown, Victoria Bunker, Jonathan Caiani, Miranda Casey, Jacob Daniels, Abdullahi Kalib, Ryan Lafean, Cristina Lewis, Mallory Morneau, Alexander Petry, Taylor Ramich, Brooke Richardson, Anthony Wysocki, Abdiwali Yonis.

Team five

High honors: Mitch Adams, Victoria Cusson, Eric John Davison, Caroline Dunn, Megan Howes, James Jackson, Emily Johnson, Jessica Lau, Emily Marron, Hannah Martin, Brianna Pease, Emily Ranucci, Brenna Rasmussen, Darcy Reed, Jennifer Rioux, Michael Weber.

Honors: Odetta Brown, Kimberly Clark, Ian Dollen-Oliveto, Jessica Fournier, Katie Hamel, Carter Innes, Cameron Ivers, Cody Leavitt, Destiny Lizotte, Tamarah Marston, Cassandra Mathieu, Larissa Hoa Montminy, Taylor Morgan, Cody Nicholas, Reid O’Hara, Taylor Tarr, Eric Verrill, Mary Wooten.

Team six

High honors: Benjamin Armstrong, Melissa Brown, Katie Delorme, Amanda Dubois, Nathan Fairchild, Emily Grund, Bowen Leary, Timothy Mains, Luis Pernia-Rovayo, Kelsey Philbrick, Rachel Raczynski, Alexander Smith, Cory Spruill, Michael St. Denis.

Honors: Kendra Albert, Zachary Beliveau, Lauren Bennett, Sadie Bonang, Ashley Butler, Robert Cloutier, Samuel Cullen, Kelsey Currier, Raymond Grady, Jedidiah Jacobs-Pratt, Nicole Larue, Haley McConnell, Danielle Morin, Hope Mowry, Zachary Olstein, Brandon Sevit, Brittany Spaugy, Deseree Tanguay, Garrett Weldon, Kayla Williams.

Team seven

High honors: David Gagne, Eric Gooldrup, Rachel Knoblach, Miranda Martin, Saydi Voisine.

Honors: Benjamin Applegarth, Cameron Bennett, Alec Bonang, Alec Bunnell, Kelly Burnham, Dakota Carroll, Christopher Charest, Taylor Coutts, Tori Couture, Dawna Daigle, Danielle Demers, Marie Dufresne-Dixon, Nicholas Elliott, Morgan Emerson, Scott Fickett, Charlotte Gaylord, Duncan Gelder, Zachary Kimball, Samantha Lamson, Matthew MacDonald, Dylan Newell, Sophia Nolin, Abdifatah Omar, Lauren Ratsep, Brianna Robbins, Ashley Rogers, Jordan Tate, Amanda Williams, Madison Williamson.

Team 2A

High honors: Hayley Barton, Taylor Brackett, Emily Hayes, Brenda Jimenez, Angeline Kopka, Mariah Mosher, Kayla Nadeau, Faisal Noor.

Honors: Trevor Baillargeon, Gage Claret, Lydia Cox, Amanda Dulac, Devin Duval, Karen Edmunds, Nicole Leavitt, Zachary O’Connor, Jennifer Riethmann.

Team 2B

High honors: Nathan Dawson, Shadiyo Hussain-Ali, Eileen McKinney, Anastasia Shabalina, Myranda Tichy.

Honors: Cameron Bisson, Nicholas Bourget, Brittney Daigle, Jonathan Delorme, Ashleigh Footer, Kayla Grant, Kelsey Letourneau, Leah Punch, Naima Qambi, Shannon Rivas.

Advertisement
SHARE