Auburn Middle School

0

AUBURN – The Auburn Middle School has announced its first-quarter honor roll.

Team three

High honors: Abigail Dunn, Ashley DeBlois, Bianca L’Italien, Briana Lynch, Christopher Cloutier, Connor Dumont, Emily Hartnett, Emma Bilodeau, Garrett Sanborn, George Peterson, Ian Therriault, Jocelyn Murphy, Lucas Farrago, Matthew Shen, Melissa Paione, Nathaniel Hernandez, Nigel Bowles, Niyati Desai, Phoebe Chamberlin, Rebecka Toothaker, Sarah Vye, Sergey Miller.

Honors: Abigail Lauze, Adam Timberlake, Amberlyn Pepin, Ansaar Mohamed, Ashley Thayer, Benjamin Bowles, Cameron Libby, Dylan Dunne, Eliza Bissonette, Hannah Carrier, Jebrel Ennaw. Jordan Richmond, Joseph Matthew Asselin, Kimberly Deschenes, Peter Lenardis, Scott Potter, Travis Landry.

Team four

High honors: Audrey Bennett, Cristina Lewis, Elizabeth Stauffer, Ethan Polisky, Jaclyn Masters, Jesse Williams, Joshua Delong, Karissa Baldinelli, Kathleen Baldinelli, Kelly Philbrook, Kristen Whittaker, MaryKate Masters, Nathan Winter, Nika Faulkner, Rose Berch, Tanner Nolin.

Honors: Abdiwali Yonis, Abdullahi Kalib, Alexander Petry, Allyson Arel, Anthony Wysocki, Benjamin Johnston, Brady Lare, Britney Paradis, Bryan Ring, Clair Ross, Courtney Pelletier, Danielle Brown, Jonathan Caiani, Mallory Morneau, Miranda Casey, Perisha LaFlamme, Renee Cote, Robert Sepanek, Ryan Chamberland, Ryan Lafean, Savannah Nelson, Seth Bryant, Stephanie Sommerville, Taylor Ramich, Victoria Bunker.

Team five

High honors: Brenna Rasmussen, Brianna Pease, Caroline Dunn, Darcy Reed, Emily Johnson, Emily Marron, Emily Ranucci, Eric John Davison, Hannah Martin, Ian Dollen-Oliveto, James Jackson, Jennifer Rioux, Jessica Lau, Kimberly Clark, Megan Howes, Michael Weber, Mitch Adams, Victoria Cusson.

Honors: Cameron Ivers, Carter Innes, Catherine Bauer, Cody Leavitt, Cody Nicholas, Dorian Perez, Katie Hamel, Larissa Hoa Montminy, Maranda Parent, Mary Wooten, Scott Morrow, Tamarah Marston, Taylor Morgan, Taylor Tarr.

Team six

High honors: Alexander Smith, Amanda Dubois, Benjamin Armstrong, Cassandra Webster, Cory Spruill, Emily Grund, Haley McConnell, Katie Delorme, Kelsey Philbrick, Letisha Brooks, Luis Pernia-Rovayc, Melissa Brown, Michael St. Denis, Nathan Fairchild, Rachel Raczynski, Raymond Grady, Robert Cloutier, Takashi Ranucci, Timothy Mains.

Honors: Alex Richards, Amanda Moody, Ashley Butler, Bowen Leary, Brandon Sevit, Brittany Spaugy, Danielle Morin, Deseree Tanguay, Hope Mowry, Jadah Fowler, Jedidiah Jacobs-Pratt, Kathleen Hiscock, Katie Fraser, Kayla Williams, Kelsey Currier, Kenneth Romero, Lauren Bennett, Montera Lacasse, Nelson Metayer, Nicole Larue, Sadie Bonang, Samantha Haines, Samuel Cullen, Tiffany Helsel, Zachary Beliveau, Zachary Olstein.

Team seven

High honors: Cameron Bennett, Charlotte Gaylord, Danielle Demers, David Gagne, Duncan Gelder, Gabrielle Plante, Kelly Burnham, Madison Williamson, Miranda Martin, Morgan Emerson, Saydi Voisine, Thomas Haskins.

Honors: Alan-Chester Murch, Alec Bonang, Alec Bunnell, Amanda Williams, Ashley Rogers, Benjamin Applegarth, Brianna Robbins, Dawna Daigle, Dylan Newell, Eric Gooldrup, Fila Clark, Jordan Tate, Lauren Ratsep, Matthew MacDonald, McKenzie Roy, Nathanael Burchill, Rachel Knoblach, Ricardo Pontes, Samantha Lamson, Sarah Nichols, Scott Fickett, Sophia Nolin, Taylor Coutts, Timothy O’Neill, Tori Couture, Zachary Kimball, Zoe Theriault.

Team 2A

High honors: Brenda Jimenez, Emily Hayes, Faisal Noor, Hayley Barton, Kayla Nadeau, Mariah Mosher, Nicole Leavitt, Zachary O’Connor.

Honors: Abdiweli Hersi, Amanda Dulac, Angeline Kopka, Brianna Barlow, Devin Duval, Dylan Jamison, Gabrielle Hutchins, Jennifer Riethmann, Karen Edmunds, Lydia Cox, Mark Fowler, Nikole Dubois, Sebastian Taylor, Taylor Brackett, Trevor Baillargeon.

Team 2B

High honors: Anastasia Shabalina, Ashleigh Footer, Eileen McKinney, Kayla Grant, Myranda Tichy, Shadiyo Hussain-Ali, Shannon Rivas

Honors: Brittney Daigle, Cameron Bisson, Jonathan Delorme, Leah Punch, Naima Qambi, Nicholas Bourget, Qiuer Li, Randall Desmarais, Shawnie Pearl, Zachary Earle.

High honors: Garrett Crawford, Jacob Spellman.


Advertisement
SHARE