Edward Little High School

0

AUBURN – Edward Little High School has announced the third-quarter honor roll.

Grade nine

Highest honors: Hannah Costa, Leah Costlow, Carolyne DeBlois, Emily Dodge, Ilana Freedman, Ethan Grund, Brandon Hatch, Annie Helmkamp, Stephen Knowlton, Karen Leary, Harriet Low, Sagal Odowa, Neil Pomerleau, Erin Richmond, Andrew Sawyer, Muriel Schwinn, Jared Serpico, Angela Simpson, Gregory St. Denis, Catherine Tanous.

High honors: Shawna Albert, Tianna Audet, Jeffrey Begin, William Brewster, Grady Burns, Joshua Clark, Breanna Cook, Abigail Downs, Danielle Dubois, Marlaina Eustis, Shawn Gallant, Bruce Gerry, Ashley Greene, Courtney Hansen, Alendra Harris, Karen Johnson, Gregory Judd.

Also, Diana Kruszewski, Jocelyn Lahey, Kimberly Lawrence, Rebeccah Leavitt, Joshua Martin, Rochelle McNally, Nikita Mondville, Erin Morse, Ian Mulligan, Danielle Paul, Michelle Pelletier, Katelyn St. Hilaire, Derek Swan, Chesari Tempesta, Corey Therriault, Ryan Timberlake, Brianna Tremblay, Kimberly Tremblay, Alyssa Vallee, Isaac Weymouth, Morgan Wilkins.

Honors: Ashley Jellison, Joshua Mains.

Grade 10

Highest honors: Samuel Armstrong, Maila Bourisk, Meredith Byard, Jessica Chouinard, Brian Dubois, Renee Dufresne-Dixon, Zachary Dumont, Kristen Erickson, Heather Fournier, Benjamin Hartnett, Courtney Johnson, Amy Marron, Chelsea Martin.

Also, Brandon Mastrorilla, Christopher MaWhinney, Danielle McConnell, Britney Mitchell, Travis Mortimer, Charlotte Oswald, Michael Perchonok, Jessica Pomerleau, Esther Schlotterbeck.

High honors: Laurie Alexander, Ryan Aube, Kelly Bernier, Adam Berube, Angel Burnham, Alyson Butler, Adam Carbonneau, Emma Dillion, Erin Donovan, Tanya Gagne, Tiffany Giguere, Aaron Gould, Joseph Griswold, Daisy Grondin, Mahadho Gure, Nicholas Ivers.

Also, William Kester, Jason Lavoie, Robert Little, Sasha Marena, Joshua Mosher, Tyler Noyes, Michele Peaco, Mariah Pendexter, Matthew Pushard, Teresa Ranucci, Alice Read, Ashley Ross, Kyle Sawyer, Katie Scott, Mukhtar Sharif, Thuy Tran, Matthew Tribou, Olivia Welch.

Honors: Stephanie Gagnon.

Grade 11

Highest honors: Amanda Albert, Alyssa Bellefleur, Moriah Churchill, Victoria Cloutier, Elizabeth Cox, Alyssa Coyne, Steven Cyr, Valerie Deraiche, Sucheta Desai, Christopher Dunn, Allison Forgues, Brittney French, Dean Johnson, Sarah Kumnick, Magda Kuna, Erica Lacasse, Brittany Lavoie, Chelsea Manley, David Pepin, Elise Perkins, Chase Phillips, Kate Sonagere, Rachelle Tupper, Masline Williams.

High honors: Troy Barnies, Joshua Becvar, Andrew Brodsky, Alex Bryant, Andrew Campbell, Rory Chisholm-Drane, Dinesh Costlow, Megan Deveau, Thomas Esponnette, Jessica Finley, Emily Gagnon, Laura Gardner, Ian Gierhan, Heather Giguere, Laura Hansen, Hannah Jacobs, Tashina Knight, Kevin Koski.

Also, Carolyn Large, Lindsey Le, Kristina Liguori, Cameron McGary, Laura-Marie Mitchell, Kelsey Nicolas, Nicole Ouellette, Molly Platz, Nicole Provencher, Andrew Rassmussen, Abdulfatah Salah, Erin Simpson, Ashley Starbird, Daniel Suazo, Breanna Wing.

Honors: Christopher Carver, Erik Evan.

Grade 12

Highest honors: Natasha Aston, Melissa Baldwin, Sara Biron, Jaimie Bourgoin, Matthew Brodeur, Kendra Butcher, Bonnie Cabral, Chelsey Champagne, Joshua Chandler, Nathan Chantrill, Katherine Courteau, Tyler Dorris, Neria Douglass, Amber Durgin, Seth Edwards, Carin Marie Eisenstein, Elizabeth Esponnette, Kyle Foss.

Also, Sharlie Foss, Nathan Guerette, Alexander Heathco, Christopher Keene, Rosanna Knight, Danielle MacDonald, Dylan Markee, Jenna Nelson, Katelyn Perkins, David Plourde, Kimberly Preble, Hanna Ross, Sarah Ross, Markus Schlotterbeck, Abigail Wilkins.

High honors: Petuya Alacano, Crystal Asselin, Bethany Beaulieu, Dana Blouin, Aaron Boothby, Lance Bosworth, Amanda Burgess, Bo-Yun Byun, Katelyn Chamberlain, Kevin Chen, Tina Corriveau, Timothy Cullen, Kathleen Donahue, Eric Folsom, Kyle Giguere, Vanessa Hayward.

Also, Jesslyn Lawler, Rory McCann, Lisa McKinney, Christopher Merrill, Kyle Mitchell, Stephanie Morrotta, Vanessa Ouellette, Carolos Peralta, Robert Pomerleau, Hannah Reed, Benjamin Sirois, Garte Ka Sosmena, Lyndsey St. Hilaire, Tony St. Pierre, Andrew Tardif, Kyle Theriault, Ashley Welch, Courtney Weldon, Kate Woodward.

Honors: Matthew Peaco.

Advertisement
SHARE