Lewiston High School honor roll

0

LEWISTON — Lewiston High School has announced the third-quarter honor roll:

Grade nine

First honors: Ibrahim Aden, Katherine Anthoine, Abdikhalaq Bade, Stephen Bandura, Aaron Bardier, Fartun Bare, Kara Barnies, Kirsty Beauchesne, Sadie Beaudin, Jessica Beaulieu, Courtney Belanger, Amanda Bennett, Colton Bernier, Evan Bourassa, Mariah Carrier, Sabrina Castonguay, Samantha Clark, Tori Denis, Kristen DiBello, Timothy Duchette, Kelsey Dumond, Daniel Fortier, Amber Girardin, McKayla Girardin, Gregory Glann, Jason Goulet, Fatuma Haji, Rahma Haji, Dylan Hall, Jessica Henson, Thomas Hird, Madalyn Ide, Lex Lizette Jimenez, Zachary Labadie, Caleb Laberge, Dyandrea Labonte, Brianna Lajoie, Michael Lamoreau, Brendan Landry, Jared Lapierre, Ryan Laverdiere, Thomas Lepage, Lauren Lessard, Dowlay Maalim, Michelle Malia, Athiay Manyiel, Habiba Mohamed, Osman Mohamed, Derow Mohamud, Joseph Morin, Kim Morin, Dustin Morris, Shuaib Naji, Allison Osgood, Jasmine Proctor, Natalie Rousseau, Lily Shi, Eric Soucy, Taylor Teixeira, Mary Turmel, Alexandria Wilson, Helen Wong.

Second honors: Kate Audet, Derek Larrabee, Zachary Phelan, Sadie Poulin, Amanda Rugar, Letavian Sands, Alexander Small, David Starnegg.

Advertisement

Grade 10

First honors: Nasra Abdirahman, Omar Abdullahi, Nimo Ahmed, Sahra Ahmed, Courtney Aldrich, Tagwa Ali, Ryan Anderson, Noah Anduha, Lindsey Bellegarde, Jacob Bergeron, Nathan Berube, Kelsey Boilard, Kirstin Burgess, Perry Chan, Benjamin Chicoine, Matthew Chouinard, Nicole Court-Menendez, Alexandria Dean, Emily Dixon, James Dumas, Sofia Ege, Sue Ege, Ashley Ferrence, Andrew Gatchell, Alexander Gregoire, Peter Hafford, Kayla Hamel, Joy Harrington, Linsey House, Corbin Hyde, Mohamed Ismail, Christian Labonte, Lukas Lamb-Wotton, Amber Langlois, Kali Larrabee, Michael, Letendre, Heather MacNeill, Christopher Madden, Mackenzi Masselli, Christina Metzler, Eric Michaud, Justin Millette, Rachel Mills, Joseph Murphy, Rosemary Murphy, Drew Olehowski, Luke Olehowski, Stacy Oswald, Casey Paladino, Brianna Payne, Brandon Perron, Mathew Poto, Coby Poussard, Calli Robichaud, Sarah Schlax, Fatuma Shariff-Hassan, Rachael Smith, Samantha Spomer, Mackenzie Sullivan, Dylan Tanguay, Japheth Taylor, Matthew Therrien, Victoria White, Sarah Wing.

Second honors: Jacob Lavoie, Caitlyn Milliken, Shamsa Mohamed, Cody Mousseau.

Grade 11

First honors: Barwako Ahmed, James Aldrich, Veronica Beaudoin, Alyssa Beaupre, Jake Berube, Abigail Blaisdell, Brady Blouin, Jared Bourgoin, Melissa Brimigion, Sydney Buck, Cameron Bussiere, Alexandria Butler, Russ Caligiuri, Abigail Campbell, Shelby Carver, Hayden Chan, Alex Chicoine, Samuel Cloutier, Devin Deschenes, Camille Dionne, Elizabeth Dixon, Shelby Dobransky, Cody Dussault, Stephanie Dzengelewski, Justin Fortier, Scott Gagne, Chelsea Graffam, Eric Hall, Shawn Handler, Tyler Hartman, Mekae Hyde, Brandon Jordan, Allison Lafreniere, Kelly LaGrange, Jacob Lapierre, Jesse Leeman, Ryan Lemelin, Rebecca-Marie Lessard, Cameron Marcotte, Brittany Martin, Kristin McCombs, Jonathan McDonough, Careena Michaud, Taysir Mohamed, Asha Mohamud, Eric Morin, Cameron Poussard, Curtis Robinson, Justin Roundy, Jonathan Soucy, Joseph Sullivan, Akier Walouk, Amy Yeung, Yasmin Yousof.

Second honors: Tanner Adams, Christopher Belanger, Miranda Dixon, Catherine Foss, Rahma Ibrahim, Kelsey Kramarz, Caleb Leino, Scott Ouellette, Kyle Palmer, Chelsea Provencher, Angela Smith.

Grade 12

First honors: Megan Beliveau, Devin Bergeron, Jennifer Bergeron, Guilherme Cadioli, Michelle Caron, Dayle Castonguay, Ruth Choate, Carley Denis, Nimal Eames-Scott, Thomas Elie, Hannah Fazio, Christopher Jacques, Katelyn Jacques, Kristen Lacasse, Chelsea Letourneau, Cameron Rock Lopez, Peggy Matheny, Shawn McKeown, Katie Myrick, Abdi Negeye, Tu Nguyen, Dayib Noor, Aaron Olsen, David Ouellette, John Pelletier, Matthew Rioux, Kyle Rousseau, Derrick Roy, Tyler Roy, Liza Sirois, Clarissa Smith, Rebecca Spilecki, Megan Starks, Kurtis Stocker, Kristin Therrien, Michael Wong, Yulun Yang, Jar Wei Yeung.

Second honors: Gabrielle Barboza, Patricia DeFosse, Chelsea Delcourt, Camden Dube, Omar Hassan, Angela Martel, Nicholas Mathon, Jeannetta Todd.

Advertisement
SHARE