Mt. Blue High School honor roll

0

FARMINGTON – Mt. Blue High School has announced its third quarter honor roll.

9th grade

Highest honors: Elise M. Beauchamp, Katerina E. Bessey, Rileigh S. Blanchet, Megan L. Brown, Sophia S. Bunnell, Lucia F. Celon, Eli J. Cohen, Sarita L. Crandall, Victoria A. Cushing, Amber J. Cusson, Hanna L. Deon, Bradley H. Dwinal, Kyrie L. Harnden, Noah D. LePage, Christine L. Lewis, Heather K. McDonald, Danika T.N. Morin, Miranda J. Nicely, Anja E. H. Nordstrom, Mikayla C. Oswald, Mallory E. Parker, Devin C. Polson, Macee H. Qi, Colin M. Richards, Silas H. Rogers, Annette N. Sherrod, Sarah S. Wade, Heather Wheeler, Alyssa M. Bentley White, Kristyn A. Wiles, Joshua S. Wing and Shula C. Yeaton.

High honors: Courtney G. Austin, Nathan J. Backus, Kegan A. Blood, Dylan Bragg, Thia M. Bridges, Lisa M. Couture, Zachary I. Cummings, Sharon L. Daniels, Darcie L. Daoust, Isaac M. Doiron, Claire K. Donaghue, Brian J. Durrell, Joshua P. Dyke, Shawnee M. Ellis, Ivy S. Enoch, Santiago Flores, Eve D. Fuerstenberger, Kassandra R. Given, Jackson J. Glodowski, Thomas G. Haines, Kevin G. Hamner, Michal L. Hatch, Joshua L. Horne, Micah P. Howatt, Rebecka L. Kennedy, Riley C. Laflin, Coleman F. Luce, Hailey J. Mealey, Amanda J. Moody, Alessandro T. Pane, Brooklynn A. Pease, Courtney L. Phelps, Andrew L. Pratt, Daniel N. Reed, Emily A. Rice, Anthony R. Richard, Casey L. Rogers, MyKayla M. Searles, Tyler J. Sennick, Richard E. Storer, Savannah A. Swain, Samantha L. Tracy, Michael S. Webber, Landon R. Wilbur, Rachel E. Wolfe and Lucas S. Wooden.

Advertisement

Honors: Jacob Allen, Kindle H. Bonsall, Jarrett M. Farrington, Timothy Meservier and Dustin J. Staples.

10th grade

Highest honors: Miranda L. Bickford, Melissa J. Brady, Kristen M. Brown, Ragnar J.L. Clarke, Mackenzie R. Conlogue, Logan L. Duchesneau, Laura D. Dunham, Tyler J. Eustis, Ryan W. Flanagan, Ashli M. Frost, Zyrah B. Giustra, Erika L. Gray, Margaret E. Hall, Madelyn E. Hart, Amy B. Hilton, Sarah L. Jacques, Ruth N. Leopold, Katie N. Lewis, Abigail P. Lochala, Shireen M. Luick, Jaycee K. Mullen, Mikaela D. Nida-Eldridge, Maryam J. Norton, Mali-Agat Obomsawin, Sarah E. Richards, Emily A. Roberts, Kayla R. Thurlow, Justin E. Tracy, Kelli A. Welch and Alyssa M. Williams.

High honors: Alexandra C. Baxter, Drew J. Blanchet, Megan A. Burdick, Hannah E. Chaney, Syrena M. Clark, Cherokee A. Clements, Monica M. Danforth, Kassandra L. Dellarma, Chad L. Dubay, Ashley O. Emery, Andrew R. Ferrari, Kevin A. Foley, Kasey L. Gaboury, Brianna B. Gelinas, Clara Gigling, Derek P. Haley, Corey F. Iba, Sully T. Jackson, Erika L. Johnson, Zakary A. Kendall, Paige D. Kincaid, Tyler A. Lecours, Elijah J. Luker, Kevin Moore, Harley C. Morse, Carolyn M. Poliquin, Deanna M. Richards, Devin C. Sidney, Jessica A. Simoneau, Cody L. Spiller, Lauren E. St. Laurent, Makenzie M. Thompson, Zachariah R. Veayo, Joshua S. Weddle, Amanda C. Whitney, Zackary J. Whitney and Kevin W. Young.

Honors: Caleb Allen, Joshua N. Carlson, Gabrielle E. Foy, Curtis R. Knowles, Khalil R. Newbill, Caitlin A. Perry, Paul F. Powers and Christopher J. Wells.

11th grade

Highest honors: Line W. Andersen, Brooke-lyn M. Boyd, Xiaojie Chen, Kerri J. Cooper, Matthew F. Dustin, Aaron P. Gagnon, Dongmei Guo, Colton T. Hall, Margot V. Heraud, Rachel H. Karno, North A. Kay, Elena M. Loring, Ahmad Farid Noori, Gianluca A. Pane, Siranut Paochinda, Brandyn S. Rackliffe, Emily Ramsey, Ellery L. Sloane-Barton, Zackery M. Smith, Morgan M. Spencer, Miranda J. Voter, Marina J. West and Steven T. Yardley.

High honors: Alexaiya E. Backman, Anthony J. Balsam, Meghan L. Bullen, Luis F. Bunsow Castaneda, Lorrin W. Burnham, Haley L.K. Clark, Matthew J. Crowley, Addie K. Cullenberg, Kristi A. Daggett,  Corinne A. Dingley, Abbey L. Ellis, Caleb E. Farrington, Heather C. Farrington, Zachary D. Faulkner, Molly R. Fissette, Emily M. Gardner, Joseph M. Gephart, Francis S. Glassmire, Nora E. Gunn, Renee Carolin L. Hagele, Ashlie N. Hardy,  Nicholas A. Hilton, Mackenzie A. Hobbs, Christiana M. Holbrook, Lucas R. Hopkins-Goodwin, Derek M. Hoyt, Dustin K. James, Jonah L. Jones, Shawn E. Keach, Sky N. Kincaid, Miranda S. Lowell, Juliette L. Luchini, Niklas Luetgen, Katelyn V. McCrillis, Sean P. Moore, Abyssnee J. Pelitar, Carissa L. Polson, Mickayla C. Powers, Courtney H. Qi, Hannah R. Reichenbach, Jennifer M. Reis, Robert Walter Sepanek, Louisa M. Stancioff, Anthony J. Storer, Marissa L. Swain, Izaiha T. Tracy, Nichole M. Tracy, Joseph R. Welch, Cody N. Workman, Kaitlyn P. York and Dustin J. Zamboni.

Honors: Anthony L. Clement, Ashleigh M. Cook, Blake B. Hart, Kristine E. Webber and Devin J. Wright.

12th grade

Highest honors: Alexandra M. Allen, Hannah L. Allen, Gwendolyn M. Beacham, Paul J. Boucher, Katrina N. Bright, Miles C. Brooks, Kaitlyn M. Burdick, Dominique A. Clements, Brandon E. Cochran, Rosa C. Cohen, Megan D. Collins, Griffin T. Conlogue, Tanisha L. Dellarma, Abigail S. Flanagan, Daniel B. Gamage, Brody J. Hines, Kelsey J. Hollingdale, Ethan E. Howatt, Chelsea L. Hutchinson, Kelsey E. Kidd, Elizabeth L. LeClair, Clint W. Lowe, Cherokee S. Luker, Marlie E. Mochamer, Kayleigh C. Morin, Danielle M. Neal, Kjell A. Nordstrom, Tagwongo A. Obomsawin, Jillian L. Perron, Haley M. Pierce, Emily J. Reed, Kylie E. Schramm, Joshua P. Smith, Marcy D. Smith, Lindsay A. St. Laurent, Dylan D. Vining, Seth A. Wegner, Matthew A. West, Adam E. Wiles-Rosell, Jordan E. Williams, Andreas C. Wyder and Michaela M. Yeaton.

High honors:  Timothy W. Andrews, Matthew J.B. Archer, Heather L. Bennoch, Thomas J. Bohlman-Fairbanks, Jason A. Bragg, Allison M. Brown, Nicole M. Brown, Eleanor F. Buckland, Chantel N. Charette, Peter H. Coleman, Bradley K.B. Cote, Ira W. Damon, Caitlin M. Douglass, Courtney A. Drexel, Jonathan S. Duley, Lillian A. Dunham, Avonlea H. Dwight, Daniel M. Enman, Gabrielle A. Fellman, Bethany M. Frazier, Kristina A. Govoni, Leah J. Greaton, Jonathan A. Hall, Taylor E. Hart, Katelyn E. Holbrook, Sarah M. Hunter, Zachary D. Hyde, Jaron T. Jones, Samantha J. Keith, Lena E. Kendall, Ethan G. Kyes, Anthony R. Larrabee, Nicholas A. Luker, Alexandra K. Mason, Chelsea E. McGraw, Joshua R. Meader, Colten J. Miranda, Annie A. Noyes, Kevin J. Parlin, Nicole M. Phillips, Nathan T. Pomeroy, Calvin Isaiah Powers, Katherine HM. Rice, Eliza G. Richard, Christine Roberts, Dakota F. Savage, Bradley M. Silver, Dylan R. Stinchfield, Dylan B. Toothaker,Caitlin N. Weese, Elizabeth Marie Wing and Timothy MT. York.

Honors: Elizabeth M. Abbott, Kenneth W. Blood, Matthew W. Davis, Courtney E. Harris, Jeremy M. Harris, Dalton J. Kaplan and Daniel W. Slater.

Advertisement
SHARE