(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts
Thursday, August 6
AUSTRALIAN RULES FOOTBALL
3:30 a.m.
FS1 – AFL: Sydney at Collingwood
AUTO RACING
8 a.m.
FS2 – FIA Formula E Championship: Qualifying, Tempelhof Airport Street Circuit, Berlin
1 p.m.
FS2 – FIA Formula E Championship: The Berlin ePrix, Round 7, Tempelhof Airport Street Circuit, Berlin
5:55 a.m. (Friday)
ESPN2 – Formula One: Practice 1, Silverstone Circuit, Silverstone, United Kingdom
GOLF
10 a.m.
GOLF – EPGA Tour Golf: The English Championship, First Round, Hanbury Manor Golf Course, Hertfordshire, England
1 p.m.
GOLF – LPGA Tour Golf: The Marathon Classic, First Round, Highland Meadows Golf Club, Sylvania, Ohio
4 p.m.
ESPN – PGA Tour Golf: The PGA Championship, First Round, TPC Harding Park, San Francisco
GOLF – U.S. Women’s Amateur: Round of 16, Woodmont Country Club, Rockville, Md.
7 p.m.
GOLF – Korn Ferry Tour Golf: The Portland Open, First Round, Pumpkin Ridge Golf Club, North Plains, Ore.
HORSE RACING
2 p.m.
FS2 – NYRA: Saratoga Live, Saratoga Race Course, Saratoga Springs, N.Y.
KBO BASEBALL
5:25 a.m.
ESPN – LG at Kia
5:25 a.m. (Friday)
ESPN – Lotte at Doosan
LACROSSE
10:30 p.m.
NBCSN – PLL: Redwoods vs. Whipsnakes, Semifinal, Zions Bank Stadium, Herriman, Utah
MLB BASEBALL
1:30 p.m.
MLBN – Minnesota at Pittsburgh
4 p.m.
MLBN – LA Angels at Seattle
7 p.m.
FOX – Chicago Cubs at Kansas City OR Houston at Arizona
NBA BASKETBALL
1:30 p.m.
NBATV – Seeding Games: New Orleans vs. Sacramento, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.
4 p.m.
TNT – Seeding Games: Miami vs. Milwaukee, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.
6:30 p.m.
TNT – Seeding Games: LA Clippers vs. Dallas, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.
9 p.m.
TNT – Seeding Games: LA Lakers vs. Houston, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.
NHL HOCKEY
2:30 p.m.
NBCSN – Western Conference Qualifying Round: Vancouver vs. Minnesota, Game 3, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
NHLN – Western Conference Qualifying Round: Vancouver vs. Minnesota, Game 3, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
4 p.m.
NBCSN – Eastern Conference Round Robin: Washington vs. Philadelphia, Scotiabank Arena, Toronto
6:30 p.m.
NNCSN – Western Conference Round Robin: Vegas vs. St. Louis, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
NHLN – Western Conference Round Robin: Vegas vs. St. Louis, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
8 p.m.
NBCSN – Eastern Conference Qualifying Round: Toronto vs. Columbus, Game 3, Scotiabank Arena, Toronto
10:30 p.m.
CNBC – Western Conference Qualifying Round: Calgary vs. Winnipeg, Game 3, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
SOCCER (MEN’S)
7:30 p.m.
CBSSN – UEFA Europa League: TBD, Round of 16 Leg 2 (taped)
8 p.m.
ESPN2 – MLS is Back Tournament: Orlando City SC vs. Minnesota United, Semifinal, ESPN Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.
10 p.m.
FS1 – Liga MX: Tigres UANL at Tijuana
TENNIS
10 a.m.
TENNIS – Palermo-WTA Early Rounds
WNBA BASKETBALL
6 p.m.
ESPN2 – Seattle vs. Atlanta, IMG Academy, Bradenton, Fla.
10 p.m.
ESPN2 – Chicago vs. Phoenix, IMG Academy, Bradenton, Fla.
12 a.m. (Friday)
NBATV – Connecticut vs. Dallas, IMG Academy, Bradenton, Fla. (taped) —


Only subscribers are eligible to post comments. Please subscribe or to participate in the conversation. Here’s why.

Use the form below to reset your password. When you've submitted your account email, we will send an email with a reset code.