Sunday
(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts

AUSTRALIAN RULES FOOTBALL
4 a.m.
FS1 — AFL: Western at Fremantle
AUTO RACING
7:30 a.m.
NBCSN — MotoGP: The Misano World Circuit, Santa Monica-Cella, Italy
2 p.m.
CBSSN — GT World Challenge: Circuit of the Americas, Austin, Texas
4 p.m.
FS1 — MotoAmerica: Day 2, Barber Motorsports Park, Birmingham, Ala.
COLLEGE SOCCER (Women’s)
1 p.m.
SECN — South Carolina at Georgia
3 p.m.
SECN — Kentucky at Vanderbilt
5 p.m.
ACCN — Wake Forest at Duke
CYCLING
9:30 a.m.
NBCSN — UCI: The Tour de France, Final Stage, Mantes-la-Jolie to Paris Champs-Élysées, 76 miles
GOLF
10 a.m.
GOLF — PGA Tour: The U.S. Open, Final Round, Winged Foot Golf Club, Mamaroneck, N.Y
12 p.m.
NBC — PGA Tour: The U.S. Open, Final Round, Winged Foot Golf Club, Mamaroneck, N.Y
3 p.m.
GOLF — PGA Tour Champions: The Pure Insurance Championship, Final Round, Pebble Beach Golf Links, Pebble Beach, Calif.
8 p.m.
GOLF — LPGA Tour: The Cambia Portland Classic, Final Round, Columbia Edgewater Macan Course, Portland, Ore. (taped)
HORSE RACING
12:30 p.m.
FS1 — NYRA: Belmont Park Live, Belmont Park, Elmont, N.Y.
4 p.m.
FS2 — NYRA: Belmont Park Live, Belmont Park, Elmont, N.Y.
6 p.m.
NBCSN — Breeders’ Cup Challenge Series: The Natalma Stakes, Woodbine Racetrack, Toronto
MLB BABSEBALL
1 p.m.
TBS, NESN — NY Yankees at Boston
4 p.m.
ESPN — San Francisco at Oakland
MLBN — Seattle at San Diego OR Texas at LA Angels
7 p.m.
ESPN — Minnesota at Chicago Cubs
NBA BASKETBALL
7:30 p.m.
TNT — Western Conference Finals: Denver vs. LA Lakers, Game 2, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.
NFL FOOTBALL
1 p.m.
CBS — Regional Coverage: NY Giants at Chicago
FOX — Regional Coverage: Carolina at Tampa Bay
4:25 p.m.
CBS — Regional Coverage: Kansas City at LA Chargers
8:20 p.m.
NBC — New England at Seattle
RODEO
4 p.m.
CBSSN — PBR: The Lucas Oil Invitational, Des Moines, Iowa
Rugby
4 p.m.
NBCSN — Heineken Cup: Toulouse vs. Ulster (taped)
SOCCER (MEN’S)
6:25 a.m.
ESPN2 — Serie A: Napoli at Parma
2 p.m.
NBCSN — Premier League: Burnley at Leicester City
SOFTBALL
1 p.m.
ESPN2 — Athletes Unlimited: Team Hayward vs. Team Reed, Rosemont, Ill.
4 p.m.
ESPN2 — Athletes Unlimited: Team Osterman vs. Team Warren, Rosemont, Ill.
TENNIS
6 a.m.
TENNIS — Rome-ATP/WTA Singles Semifinals & Doubles Finals; Strasbourg-WTA Early Rounds
WNBA BASKETBALL
1 p.m.
ESPN — WNBA Playoffs Semifinal: Connecticut vs. Las Vegas, Game 1, IMG Academy, Bradenton, Fla.
3 p.m.
ABC — WNBA Playoffs Semifinal: Minnesota vs. Seattle, Game 1, IMG Academy, Bradenton, Fla.

Early Monday

AUSTRALIAN RULES FOOTBALL
5 a.m.
FS2 — Port Adelaide at Collingwood
TENNIS
4 a.m.
TENNIS — Rome-ATP/WTA Singles Finals; Hamburg-ATP & Strasbourg-WTA Early Rounds; Roland Garros Qualifying 1st Round


Only subscribers are eligible to post comments. Please subscribe or to participate in the conversation. Here’s why.

Use the form below to reset your password. When you've submitted your account email, we will send an email with a reset code.

filed under: