(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts
Thursday, February 18
BIATHLON
2 p.m.

NBCSN — IBU: World Championships, Pokljuka, Slovenia (taped)

COLLEGE BASKETBALL (MEN’S)
7 p.m.

ESPN — Iowa at Wisconsin

ESPN2 — Houston at Wichita State

ESPNU — Vermont at Maryland (Baltimore County)

8 p.m.

BTN — Ohio State at Penn State

CBSSN — Brigham Young at Pacific

8:30 p.m.

PAC-12N — Utah at Oregon State

9 p.m.

ESPN — St. Mary’s at Gonzaga

ESPN2 — Arizona at UCLA

ESPNU — Winthrop at High Point

FS1 — Rutgers at Michigan

10 p.m.

CBSSN — San Diego State at Fresno State

10:30 p.m.

PAC-12N — California at Washington State

11 p.m.

ESPN2 — Colorado at Oregon

FS1 — Stanford at Washington

COLLEGE BASKETBALL (WOMEN’S)
12 p.m.

NBCSN — Saint Joseph’s at Richmond

4 p.m.

BTN — Penn State at Iowa

5 p.m.

SECN — Alabama at Florida

6 p.m.

ACCN — Georgia Tech at Florida State

BTN — Michigan at Indiana

7 p.m.

SECN — South Carolina at Tennessee

8 p.m.

ACCN — Louisville at Pittsburgh

COLLEGE LACROSSE (WOMEN’S)
4 p.m.

ACCN — Colorado at Louisville

COLLEGE SOFTBALL
2 p.m.

ACCN — Florida State at Georgia Tech

COLLEGE VOLLEYBALL (WOMEN’S)
5 p.m.

PAC-12N — Oregon at Utah

GOLF
12 p.m.

GOLF — PGA Tour: The Genesis Invitational, First Round Featured Groups, Riviera Country Club, Los Angeles

2 p.m.

GOLF — PGA Tour: The Genesis Invitational, First Round, Riviera Country Club, Los Angeles

6 p.m.

GOLF — PGA Tour: The Genesis Invitational, First Round Featured Groups, Riviera Country Club, Los Angeles

NBA BASKETBALL
7:30 p.m.

TNT — Toronto at Milwaukee

10 p.m.

TNT — Brooklyn at LA Lakers

NHL HOCKEY
7 p.m.

NESN — New Jersey at Boston

NHLN — NY Islanders at Pittsburgh

SKIING
6:30 a.m.

NBCSN — FIS: World Alpine Skiing Championships, Cortina d’Ampezzo, Italy (taped)

7:30 a.m.

NBCSN — FIS: World Alpine Skiing Championships, Cortina d’Ampezzo, Italy

6:30 a.m. (Friday)

NBCSN — FIS: World Alpine Skiing Championships, Cortina d’Ampezzo, Italy (taped)

SOCCER (WOMEN’S)
4 p.m.

FS1 — SheBelieves Cup: Brazil vs. Argentina, Group Stage, Orlando, Fla.

7 p.m.

FS1 — SheBelieves Cup: U.S. vs. Canada, Group Stage, Orlando, Fla.

TENNIS
3:30 a.m.

ESPN — ATP: The Australian Open, Semifinals, Melbourne, Australia

11 p.m.

TENNIS — Phillip Island Trophy, Singles Final

12 a.m. (Friday)

TENNIS — WTA: The Australian Open, Double’s Championship, Melbourne, Australia

3:30 a.m. (Friday)

ESPN — ATP: The Australian Open, Semifinals, Melbourne, Australia —

Comments are not available on this story.