(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts
Sunday, July 18
AUTO RACING
9:55 a.m.

ESPN — Formula 1: The Pirelli British Grand Prix, Silverstone Circuit, Silverstone, United Kingdom

12 p.m.

CBSSN — FIM Motocross: The MX2, Oss, Netherlands (Taped)

1 p.m.

CBSSN — FIM Motocross: The MXGP, Oss, Netherlands (Taped)

3 p.m.

NBCSN — NASCAR Cup Series: The Foxwoods Resort Casino 301, New Hampshire Motor Speedway, Loudon, N.H.

4 p.m.

FS1 — NHRA: The Dodge//SRT Mile-High NHRA Nationals, Bandimere Speedway, Denver

7:30 p.m.

CBSSN — World of Outlaws: The AGCO Jackson Nationals, Jackson Motorplex, Jackson, Minn. (Taped)

BIG3 BASKETBALL
3 p.m.

CBS — Week 2: From Las Vegas

CYCLING
10:30 a.m.

NBCSN — UCI: Tour de France, Final Stage, Chatou to Paris (Champs-Élysées), 67 miles

FIBA BASKETBALL (MEN’S)
9 p.m.

NBCSN — Exhibition: Spain vs. U.S., Las Vegas

FISHING
8 a.m.

FS1 — Bassmaster Elite Series: The Farmers Insurance Bassmaster Elite, St. Lawrence River, Waddington, N.Y.

GOLF
4 a.m.

GOLF — PGA/EPGA Tour: The British Open, Final Round, Royal St. George’s, Sandwich, England

7 a.m.

NBC — PGA/EPGA Tour: The British Open, Final Round, Royal St. George’s, Sandwich, England

4 p.m.

GOLF — PGA Tour: The Barbasol Championship, Final Round, Keene Trace Golf Club, Nicholasville, Ky.

HORSE RACING
1 p.m.

FS2 — NYRA: Saratoga Live

1:30 p.m.

FS1 — NYRA: Saratoga Live

3 p.m.

FS2 — NYRA: Saratoga Live

LACROSSE (MEN’S)
7 p.m.

NBCSN — PLL All-Star Game: Adversaries vs. Defenders, San Jose, Calif.

MLB BASEBALL
1 p.m.

TBS — San Diego at Washington

4 p.m.

MLBN — Chicago Cubs at Arizona OR Cleveland at Oakland

7 p.m.

ESPN — Boston at NY Yankees

ESPN2 — Boston at NY Yankees (StatCast)

RUGBY
7 p.m.

FS1 — MLR: Rugby ATL at New England

SAILING
9:30 a.m.

CBSSN — Sail GP: The Great Britain Grand Prix, Day 2, Plymouth, Great Britain

SOCCER (MEN’S)
2 p.m.

ESPN — MLS: Seattle FC at Minnesota United FC

5 p.m.

FOX — CONCACAF Gold Cup: U.S. vs. Canada, Group B, Kansas City, Kan.

FS2 — CONCACAF Gold Cup: Martinique vs. Haiti, Group B, Frisco, Texas

10 p.m.

FS1 — CONCACAF Gold Cup: Mexico vs. El Salvador, Group A, Dallas

FS2 CONCACAF Gold Cup: Guatemala vs. Trinidad and Tobago, Group A, Frisco, Texas

TBT BASKETBALL
12 p.m.

ESPN — TBT: Bucketneers vs. War Ready, First Round, Charleston, W. Va.

2 p.m.

ESPN2 — TBT: HBCUnited vs. Armored Athlete, First Round, Charleston, W. Va.

4 p.m.

ESPN — TBT: Aftershocks vs. Omaha Blue Crew, Wichita, Kan.

TENNIS
7 a.m.

TENNIS — ATP/WTA: Newport-ATP, Hamburg-ATP, Bastad-ATP, Prague-WTA, Budapest-WTA, Lausanne-WTA, Singles & Doubles Finals

2:30 p.m.

TENNIS — ATP: Hall of Fame Open, Singles Final

5 a.m. (Monday)

TENNIS — ATP/WTA: Gstaad-ATP, Umag-ATP, Palermo-WTA, Gdynia-WTA, Early Rounds

6 a.m. (Monday)

TENNIS — ATP/WTA: Gstaad-ATP, Umag-ATP, Palermo-WTA, Gdynia-WTA, Early Rounds

TRACK AND FIELD
4 p.m.

ESPN2 — ATL: The American Track League, Los Angeles

X GAMES
1 p.m.

ABC — X Games 2021: Final Day, BMX, Skateboard, Moto X Competitions, Southern California —

Comments are not available on this story.

Daily Headlines

  • Sign up and get the top stories to begin the day delivered to your inbox at 6 a.m.