***Scroll down for Olympics

(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts
Sunday, July 25
AUSTRALIAN RULES FOOTBALL
4 a.m.

FS2 — AFL: Greater Western Sydney at Essendon

AUTO RACING
9 a.m.

CBSSN — FIM Motocross: The MX2, Loket, Czech Republic

10 a.m.

CBSSN — FIM Motocross: The MXGP, Loket, Czech Republic

1 p.m.

CBS — FIA Formula E: The London E-Prix, London

4 p.m.

FS1 — NHRA: The Sonoma Nationals, Sonoma Raceway, Sonoma, Calif.

GOLF
3:30 a.m.

GOLF — EPGA Tour: The Wales Open, Third Round, Celtic Manor Resort, Newport, Wales (Taped)

5:30 a.m.

GOLF — LPGA Tour: The Evian Championship, Final Round, Evian Resort Golf Club, Évian-les-Bains, France

8:30 a.m.

CNBC — LPGA Tour: The Evian Championship, Final Round, Evian Resort Golf Club, Évian-les-Bains, France

GOLF — PGA Tour Champions: The Senior Open Championship, Final Round, Sunningdale Golf Club, Berkshire, England

1 p.m.

GOLF — PGA Tour: The 3M Open, Final Round, TPC Twin Cities, Blaine, Minn.

3 p.m.

CBS — PGA Tour: The 3M Open, Final Round, TPC Twin Cities, Blaine, Minn.

3:30 a.m. (Monday)

GOLF — EPGA Tour: The Wales Open, Final Round, Celtic Manor Resort, Newport, Wales (Taped)

HIGH SCHOOL BASKETBALL (BOYS)
4 p.m.

ESPN2 — EYBL Peach Jam: TBD, Boys 17s Championship, North Augusta, S.C.

6 p.m.

ESPNU — EYBL Peach Jam: TBD, Boys 16s Championship, North Augusta, S.C.

HIGH SCHOOL BASKETBALL (GIRLS)
12 p.m.

ESPNU — EYBL Peach Jam: TBD, Girls 16s Championship, North Augusta, S.C.

2 p.m.

ESPN2 — EYBL Peach Jam: TBD, Girls 17s Championship, North Augusta, S.C.

HORSE RACING
1 p.m.

FS2 — NYRA: Saratoga Live

2 p.m.

FS1 — NYRA: Saratoga Live

3 p.m.

FS2 — NYRA: Saratoga Live

LACROSSE (WOMEN’S)
12 p.m.

FS1 — Athletes Unlimited: Team Ohlmiller vs. Team Douty, Boyds, Md.

MLB BASEBALL
1 p.m.

NESN — NY Yankees at Boston

4 p.m.

MLBN — Colorado at LA Dodgers OR Oakland at Seattle

7 p.m.

ESPN — Chicago White Sox at Milwaukee

RUGBY
6 p.m.

CBSSN — MLR: Utah at Los Angeles, Western Conference Final

SOCCER (MEN’S)
6 p.m.

ESPN2 — Florida Cup: Everton vs. Millonarios, Final, Orlando, Fla.

7 p.m.

FS1 — CONCACAF Gold Cup: Costa Rica vs. Canada, Quarterfinal, Arlington, Texas

8 p.m.

FS2 — Liga MX: Puebla FC at Monterrey

10 p.m.

FS1 — CONCACAF Gold Cup: U.S. vs. Jamaica, Quarterfinal, Arlington, Texas

FS2 — Liga MX: Tigres UANL vs. Tijuana

TBT BASKETBALL
2 p.m.

ESPN — TBT: TBD, Second Round, Columbus, Ohio

4 p.m.

ESPN — TBT: Men of Mackey vs. Carmen’s Crew, Second Round, Columbus, Ohio

Tokyo Olympics

(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts
Tokyo Olympic Games Edition
Sunday, July 25
3×3 BASKETBALL
8 a.m.

NBC — Women’s: U.S. vs. Taiwan

11 p.m.

USA — Men/Women Prelims

4:55 a.m. (Monday)

NBCSN — Men/Women Prelims

ARCHERY
3 a.m.

CNBC — Women’s Archery (Finals)

2:30 a.m. (Monday)

CNBC — Men’s Team Archery

BASKETBALL (MEN’S)
8 a.m.

NBC — U.S. vs. France

12:30 a.m. (Monday)

CNBC — Argentina vs. Slovenia

BEACH VOLLEYBALL (MEN’S)
5 a.m.

USA — Qatar vs. Switzerland

8 p.m.

USA — U.S. vs. Latvia

BEACH VOLLEYBALL (WOMEN’S)
8 a.m.

NBC — Qualifying

11 p.m.

USA — Canada vs. Germany

CANOEING
4 a.m. (Monday)

USA — Men’s Canoeing (Whitewater Slalom Final)

CYCLING (WOMEN’S)
8 a.m.

NBC — Road Race

DIVING
2:10 a.m. (Monday)

USA — Men’s Diving (Synchronized Platform)

FENCING
12 a.m. (Monday)

CNBC — Men’s Fencing (Foil, Round Of 32)

3 a.m. (Monday)

USA — Fencing (Men’s Foil, Women’s Sabre Quarterfinals)

6:30 a.m. (Monday)

NBCSN — Men’s Foil, Women’s Sabre Finals

GYMNASTICS (WOMEN’S)
7 p.m.

NBC — Team Competition

MOUNTAIN BIKING
4 a.m. (Monday)

CNBC — Men’s Mountain Biking

ROWING
8 a.m.

NBC — Qualifying Heats and Repechages

RUGBY
8 p.m.

CNBC — Men’s Rugby (Group Play)

5 a.m. (Monday)

USA — Men’s Rugby (Group Play)

SHOOTING
2:30 a.m. (Monday)

CNBC — Men’s & Women’s Skeet Shooting

SKATEBOARDING (WOMEN’S)
8 p.m.

CNBC — Street

11:30 p.m.

CNBC — Street Final

12 a.m. (Monday)

NBC — Street Final

SOFTBALL
9 p.m.

USA — U.S. vs. Latvia

SOCCER (MEN’S)
4:30 a.m.

NBCSN — Brazil vs. Ivory Coast

6:30 a.m.

NBCSN — Australia vs. Spain AND Japan vs. Mexico

SWIMMING
6 a.m.

USA — Session 3, Heats

8 a.m.

NBC — Qualifying Heats

7 p.m.

NBC — Finals

6 a.m. (Monday)

USA — Session 5, Heats

TRIATHLON
5:30 p.m.

USA — Men’s Triathlon

7 p.m.

NBC — Men’s Triathlon

VOLLEYBALL (MEN’S)
12 a.m. (Monday)

NBC — U.S. vs. Russia

WATER POLO (MEN’S)
8 a.m.

NBC — U.S. vs. Japan

WATER POLO (WOMEN’S)
1 a.m. (Monday)

USA — U.S. vs. China


Only subscribers are eligible to post comments. Please subscribe or to participate in the conversation. Here’s why.

Use the form below to reset your password. When you've submitted your account email, we will send an email with a reset code.