(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts
Friday, October 8
AUTO RACING
4:25 a.m.

ESPN2 — Formula 1: Practice 1, Intercity Istanbul Park, Istanbul

7:55 a.m.

ESPN2 — Formula 1: Practice 2, Intercity Istanbul Park, Istanbul

10:15 p.m.

FS1 — NHRA: Qualifying, Dallas (Taped)

4:55 a.m. (Saturday)

ESPN2 — Formula 1: Practice 3, Intercity Istanbul Park, Istanbul

COLLEGE FOOTBALL
7 p.m.

CBSSN — Charlotte at FIU

ESPN — Temple at Cincinnati

8 p.m.

ESPNU — Morgan St. at Howard

10:30 p.m.

ESPN — Stanford at Arizona St.

COLLEGE SOCCER (MEN’S)
7 p.m.

ACCN — NC State at Syracuse

COLLEGE VOLLEYBALL (WOMEN’S)
3 p.m.

ESPNU — Oklahoma at TCU

5 p.m.

ACCN — Clemson at Pittsburgh

7 p.m.

BTN — Nebraska at Penn St.

8 p.m.

SECN — Georgia at Texas A&M

9 p.m.

BTN — Minnesota at Michigan

PAC-12N — Washington at Arizona

11 p.m.

PAC-12N — Colorado at UCLA

GOLF
8 a.m.

GOLF — EPGA Tour: The Open de España, Second Round, Club de Campo Villa de Madrid, Madrid

11 a.m.

GOLF — PGA Junior League Championship: First Round, Grayhawk Golf Club, Scottsdale, Ariz.

12 p.m.

GOLF — LPGA Tour: The Bank of Hope Founders Cup, Second Round, Mountain Ridge Golf Course, West Caldwell, N.J.

3 p.m.

GOLF — PGA Tour Champions: The Constellation Furyk and Friends Tournament, First Round, Timuquana Country Club, Jacksonville, Fla.

5 p.m.

GOLF — PGA Tour: The Shriners Hospitals for Children Open, Second Round, TPC Summerlin, Las Vegas

HIGH SCHOOL FOOTBALL
5 p.m.

ESPNU — St. Joseph Prep (Pa.) at Middletown (Del.)

HORSE RACING
12:30 p.m.

FS2 — NYRA: America’s Day at the Races

5 p.m.

NBCSN — Breeders’ Cup Challenge Series: The Darley Alcibiades and Stoll Keenon Ogden Phoenix, Keeneland Association Inc., Lexington, Ky.

MLB BASEBALL
2 p.m.

MLBN — A.L. Division Series: Chicago White Sox at Houston, Game 2

4:30 p.m.

TBS — N.L. Division Series: Atlanta at Milwaukee, Game 1

7 p.m.

FS1 — A.L. Division Series: Boston at Tampa Bay, Game 2

9:30 p.m.

TBS — N.L. Division Series: LA Dodgers at San Francisco, Game 1

NBA BASKETBALL
7:30 p.m.

NBATV — Preseason: Milwaukee at Brooklyn

10 p.m.

NBATV — Preseason: LA Lakers at Golden State

NHL HOCKEY
7 p.m.

NHLN — Preseason: Philadelphia at Washington

10 p.m.

NHLN — Preseason: Winnipeg at Calgary (Joined in Progress)

SOCCER (MEN’S)
2:30 p.m.

ESPN2 — FIFA World Cup Qualifying: Czech Republic vs. Wales, Prague, Czechia

TENNIS
1 p.m.

TENNIS — Indian Wells-ATP/WTA Early Rounds

WNBA BASKETBALL
9 p.m.

ESPN2 — Playoff: Phoenix at Las Vegas, Semifinal, Game 5 —

Comments are not available on this story.