WMC Meet

Boys

Team Scores: Traip Academy 121, Wells 106, Yarmouth 90, Poland 85, Gray-New Gloucester 81, Fryeburg Academy 38, Freeport 38

Junior 200 Meter—1. McKenny (Fry) 25.14; 2. Reeve (T) 25.27; 3. Winslow (P) 26.30; 4. Michaud (W) 26.37; 5. Van Lonkhuyzen (Y) 26.81; 6. Kofos (T) 27.26.

Junior 400 Meter—1. Winslow (P) 58.88; 2. Stevnson (Fry) 1:04.55; 3. Reilly (Fre) 1:05.10; 4. Brienza (P) 1:05.67; 5. Owen (Y) 1:06.16; 6. Pierce (GNG) 1:06.25.

Junior 55 Meter Hurdles—1. Michaud (W) 8.71; 2. Davis (P) 8.94; 3. Brown (T) 10.24; 4. Mitchell (P) 10.31; 5. Antonelli (P) 11.78; 6. Tabbso (T) 12.34.

Junior 800 Meter Relay—1. Poland 1:50.08; 2. Traip 1:56.09; 3. Wells 1:59.36; 4. Fryeburg 2:06.32.

Junior High Jump—1. Michaud (W) 5-02; 2. Frechette (P) 5-00.

Senior 55 Meter—1. Conrad (Y) 7.01; 2. Simonds (T) 7.28; 3. Brown (GNG) 7.36; 4. Rubianes (T) 7.39; 5. Pittman (P) 7.41; 6. Lynch (GNG) 7.42.

Senior 200 Meter—1. Niznik (W) 24.74; 2. Mitch (Fre) 25.01; 3. Carpenter (W) 25.52; 4. Pittman (P) 26.02; 5. Brown (GNG) 26.07; 6. Koskinen (Y) 26.36.

Senior 400 Meter—1. Niznik (W) 53.81; 2. Mitch (Fre) 56.05; 3. Rizkallah (Y) 57.93; 4. Ming (Fry) 1:00.97; 5. Lynch (GNG) 1:01.07; 6. Marshall (Fry) 1:01.75.

Senior 55 Meter Hurdles—1. Simonds (T) 8.68; 2. Bates (Y) 8.79; 3. MacCallum (GNG) 9.70; 4. Adell (GNG) 11.14; 5. Holdsworth (W) 12.19.

Senior High Jump—1. Bates (Y) 5-06; 2. Garcia (W) 5-04; 3. Whynot (Y) 5-00.

Senior Shot Put—1. McNeil (Y) 38-03.50; 2. Denholm (T) 37-04.75; 3. Russo (P) 37-03.25; 4. Curtis (GNG) 36-01.25; 5. Akar (Fry) 35-04.75; 6. Frey (GNG) 35-01.

Open 800 Meter—1. Reeve (T) 2:14.11; 2. Patrick (Fre) 2:17.16; 3. Shea (T) 2:22.44; 4. Woodworth (GNG) 2:22.94; 5. Patriquan (GNG) 2:29.35; 6. Pendleton (Y) 2:30.37.

Open 1 Mile—1. Reeve (T) 5:01.69; 2. Patrick (Fre) 5:20.35; 3. Whynot (Y) 5:21.62; 4. Palm (T) 5:25.34; 5. Walker (P) 5:30.13; 6. Truesdale (Y) 5:31.33.

Open 800 Meter Relay—1. Wells 1:43.26; 2. Traip 1:44.52; 3. Gray-New Gloucester 1:48.08; 4. Poland 2:00.18.

Open 3200 Meter Relay—1. Poland 10:48.88.

Open Pole Vault—1. Koskinen (Y) 12-06; 2. Amos (GNG) 7-06.

Open Long Jump—1. Niznik (W) 19-02.25; 2. Bates (Y) 18-03; 3. Carpenter (W) J18-03; 4. Michaud-Nolan (W) 17-02.75; 5. Young (Y) 17-00; 6. Conrad (Y) 16-11.

Open Triple Jump—1. Simonds (T) 37-07; 2. Brown (GNG) 37-00; 3. Frey (GNG) 33-10.50; 4. Kilty (T) J33-10.50; 5. Donaghue (T) 25-07.25; 6. Day (P) 22-00.25.

Girls

Team Scores: Gray-New Gloucester 91, Poland 91, Yarmouth 89, Traip Academy 81, Fryeburg Academy 81, Freeport 77, Wells 74

Junior 55 Meter—1. L’hommedieu (Fry) 8.15; 2. Riendeau (Fre) 8.31; 3. DeVries (Fry) 8.52; 4. Curry (Fre) 8.66; 5. McDonough (Y) 8.72; 6. Hankins (Y) 8.83.

Junior 55 Meter—1. L’hommedieu (Fry) 8.15; 2. Riendeau (Fre) 8.31; 3. DeVries (Fry) 8.52; 4. Curry (Fre) 8.66; 5. McDonough (Y) 8.72; 6. Hankins (Y) 8.83.

Junior 200 Meter—1. Marquis-Boutin (P) 29.13; 2. L’hommedieu (Fry) 30.22; 3. Riendeau (Fre) 30.32; 4. Maxwell (Y) 31.02; 5. Sinker (Y) 31.32; 6. Ares (T) 31.47.

Junior 400 Meter—1. Maxwell (Y) 1:12.89; 2. DeVries (Fry) 1:14.07; 3. Kummer (Fry) 1:14.11; 4. Couts-Farrington (P) 1:15.78; 5. Moreau (P) 1:16.14; 6. May (Y) 1:16.55.

Junior 55 Meter Hurdles—1. Ares (T) 10.07; 2. Antonelli (P) 11.36; 3. Arbelo (W) 11.81; 4. Sands (P) 11.87; 5. Marquis-Boutin (P) 12.17; 6. Hankins (Y) 12.18.

Junior 800 Meter Relay—1. Fryeburg 2:06.00; 2. Poland 2:11.36; 3. Gray-New Gloucester 2:13.54; 4. Yarmouth 2:15.36; 5. Wells 2:17.41.

Junior High Jump—1. Curry (Fre) 4-08; 2. Ares (T) 4-06; 3. Hutchings (GNG) J4-06; 4. Pagnano (Fre) J4-06; 5. Goss (P) 4-02; 6. McCann (T) 4-00.

Junior Shot Put—1. O’Leary (P) 30-07.25; 2. Plummer (GNG) 28-00.50; 3. O’Connell (Fry) 27-02.25; 4. Smith (GNG) 25-10.25; 5. August (P) 24-10.50; 6. Hamlin (Fry) 24-03.25.

Senior 55 Meter—1. Eccleston (W) 7.78; 2. Post (GNG) 7.84; 3. Migliaccio (Fre) 8.05; 4. Auclair (T) 8.13; 5. Abbott (Fre) 8.18; 6. Michaud-Nolan (W) 8.19.

Senior 200 Meter—1. Abbott (Fre) 28.66; 2. Migliaccio (Fre) 28.93; 3. Eccleston (W) 29.59; 4. Kenyon (W) 30.28; 5. Peterson (Fre) 30.72; 6. Michaud-Nolan (W) 30.97.

Senior 400 Meter—1. Post (GNG) 1:07.31; 2. Bolduc (W) 1:10.84; 3. Longchamps (P) 1:12.42; 4. Young (T) 1:12.51; 5. Pierce (GNG) 1:12.79; 6. Jensen (Fry) 1:13.36.

Senior 55 Meter Hurdles—1. Auclair (T) 10.06; 2. Walsh (Y) 10.71; 3. McEllin (T) 11.51.

Senior Shot Put—1. Colby-George (Y) 32-10.75; 2. Kneissler (Fry) 32-04.75; 3. Reynolds (GNG) 30-07; 4. O’Leary (P) 30-02.25; 5. Davis (P) 30-02; 6. Post (GNG) 29-10.75.

Open 800 Meter—1. Hewes (Fry) 2:45.68; 2. Dulac (GNG) 2:46.04; 3. Turkington (P) 2:46.95; 4. Sanchez (Fry) 2:51.08; 5. Politz (T) 2:52.33; 6. Kemp (T) 2:52.80.

Open 1 Mile—1. Schlichting (GNG) 6:03.83; 2. Sturgis (GNG) 6:04.03; 3. Turkington (P) 6:11.64; 4. Chandler (GNG) 6:31.60; 5. Lord-Rozeff (W) 6:43.68; 6. Stanton (Fry) 6:55.00.

Open 2 Mile—1. Audette (T) 13:15.27; 2. Hounchell (Y) 17:20.14; 3. Augur (Y) 17:20.55.

Open 800 Meter Relay—1. Freeport 2:01.07; 2. Wells 2:04.75; 3. Poland 2:06.53; 4. Traip 2:06.77; 5. Gray- New Gloucester 2:14.60.

Open 3200 Meter Relay—1. Traip 11:31.50; 2. Poland 12:58.31.

Open Pole Vault—1. McGonagle (Y) 9-06; 2. Reinfelder (Y) 7-06; 3. Ruffner (Y) 6-00.

Open Long Jump—1. Eccleston (W) 14-08.75; 2. Michaud-Nolan (W) 13-10.50; 3. Curry (Fre) 13-09; 4. French (GNG) 13-05.25; 5. Fuller (Y) 12-09.25; 6. Harmon (Fre) 12-06.25.

Open Triple Jump—1. Auclair (T) 29-04; 2. Bolduc (W) J29-04; 3. Fuller (Y) 28-03.25; 4. French (GNG) 26-08; 5. Hewes (Fry) 25-09.50; 6. Kimball (P) 25-07.