Sunday
(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts

AUSTRALIAN RULES FOOTBALL
4 a.m. — FS2: AFL: Collingwood at Fremantle
AUTO RACING
9:05 a.m. — ESPN: Formula One: The British Grand Prix, Silverstone Circuit, Towcester, United Kingdom
12 p.m. — NBC: IMSA: WeatherTech Sports Car Championship, Road America, Elkhart Lake, Wis.
3 p.m. — FS1: MotoAmerica Superbike: Day 2, Michelin Raceway Road Atlanta, Braselton, Ga.
3 p.m. — NBCSN: NASCAR Cup Series: The Foxwoods Resort Casino 301, New Hampshire Motor Speedway, Loudon, N.H.
GOLF
7 a.m. — GOLF: EPGA Tour Golf: The Hero Indian Open, Final Round, DLF Golf and Country Club, Haryana, India
1 p.m. — GOLF: PGA Tour Golf: The WGC-FedEx St. Jude Invitational, Final Round, TPC Southwind, Memphis, Tenn.
3 p.m. — CBS: PGA Tour Golf: The WGC-FedEx St. Jude Invitational, Final Round, TPC Southwind, Memphis, Tenn.
3 p.m. — GOLF: PGA Tour Champions Golf: The Ally Challenge, Final Round, Warwick Hills Golf & Country Club, Grand Blanc, Mich.
5 p.m. — GOLF: LPGA Tour Golf: The LPGA Drive On Championship, Final Round, Inverness Club, Toledo, Ohio
7 p.m. — GOLF: PGA Tour Golf: The Barracuda Championship, Final, Old Greenwood GC, Truckee, Calif.
HORSE RACING
1 p.m. — FS2: NYRA: Saratoga Live, Saratoga Race Course, Saratoga Springs, N.Y.
4 p.m. — FS1: NYRA: Saratoga Live, Saratoga Race Course, Saratoga Springs, N.Y.
KBO BASEBALL
3:55 a.m. — ESPN: Hanwha at LG
LACROSSE
12 p.m. — NBCSN: PLL: Archers vs. Whipsnakes, Zions Bank Stadium, Herriman, Utah
MLB BASEBALL
1 p.m. — TBS: NY Mets at Atlanta
4 p.m. — MLBN: LA Dodgers at Arizona OR Texas at San Francisco
7 p.m. — ESPN: Boston at NY Yankees
NBA BASKETBALL
3:30 p.m. — ABC, NBCSB: Seeding Games: Portland vs. Boston, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.
6 p.m. — NBATV: Seeding Games: Sacramento vs. Orlando, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.
8 p.m. — ABC: Seeding Games: Milwaukee vs. Denver, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.
NHL HOCKEY
2 p.m. — USA: Western Conference Qualifying Round: Arizona vs. Nashville, Game 1, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
3 p.m. — NBC: Eastern Conference Round Robin: Philadelphia vs. Boston, Scotiabank Arena, Toronto
6:30 p.m. — NBCSN: Western Conference Round Robin: St. Louis vs. Colorado, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
8 p.m. — NHLN: Eastern Conference Qualifying Round: Columbus vs. Toronto, Game 1, Scotiabank Arena, Toronto
9 p.m. — NBCSN: Eastern Conference Qualifying Round: Columbus vs. Toronto, Game 1, Scotiabank Arena, Toronto (joined in progress)
10:30 p.m. — NBCSN: Western Conference Qualifying Round: Minnesota vs. Vancouver, Game 1, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
SOCCER (MEN’S)
8 p.m. — FS1: Liga MX: Guadalajara at Santos Laguna
TENNIS
11 a.m. — TENNIS: The 2020 (Re)Open: Ultimate Tennis Showdown 2: Men’s Semifinals
12 p.m. — CBS: WTT: TBD, Championship, White Sulphur Springs, W.Va.
3 p.m. — TENNIS: The 2020 (Re)Open: Ultimate Tennis Showdown 2: Men’s & Women’s Finals
WNBA BASKETBALL
1 p.m. — ESPN: Phoenix vs. New York, IMG Academy, Bradenton, Fla.
3:30 p.m. — NBATV: Atlanta vs. Indiana, IMG Academy, Bradenton, Fla.
6 p.m. — ESPN2: Dallas vs. Las Vegas, IMG Academy, Bradenton, Fla.

Early Monday

AUSTRALIAN RULES FOOTBALL
5 a.m. — FS1: AFL: Western at Port Adelaide


Only subscribers are eligible to post comments. Please subscribe or to participate in the conversation. Here’s why.

Use the form below to reset your password. When you've submitted your account email, we will send an email with a reset code.

filed under: