Friday, August 27
(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts

AUSTRALIAN RULES FOOTBALL
5:30 a.m.
FS2 — AFL: Geelong at Port Adelaide, Qualifying Final
1 a.m. (Saturday)
FS2 — AFL: Greater Western Sydney at Sydney, Elimination Final
5:30 a.m. (Saturday)
FS1 — AFL: Brisbane at Melbourne, Qualifying Final
AUTO RACING
5:25 a.m.
ESPN2 — Formula 1: Practice 1, Circuit de Spa-Francorchamps, Stavelot, Belgium
8:55 a.m.
ESPNU — Formula 1: Practice 2, Circuit de Spa-Francorchamps, Stavelot, Belgium
7:30 p.m.
NBCSN — NASCAR Xfinity Series: The Wawa 250, Daytona International Speedway, Daytona Beach, Fla.
5:55 a.m. (Saturday)
ESPN2 — Formula 1: Practice 3, Circuit de Spa-Francorchamps, Stavelot, Belgium
CFL FOOTBALL
7:30 p.m.
ESPNEWS — Hamilton at Montreal
COLLEGE FIELD HOCKEY
1 p.m.
BTN — UConn at Northwestern
COLLEGE VOLLEYBALL (WOMEN’S)
9:30 p.m.
ESPNU — Big Ten/Big 12 Challenge: Baylor vs. Minnesota, Madison, Wis.
GOLF
11 a.m.
GOLF — Korn Ferry Tour: The Nationwide Children’s Hospital Championship, Second Round, The Ohio State University Golf Club, Upper Arlington, Ohio
1 p.m.
GOLF — PGA Tour Champions: The Ally Challenge, First Round, Warwick Hills Golf and Country Club, Grand Blanc Township, Mich.
3 p.m.
GOLF — PGA Tour: The BMW Championship, Second Round, Caves Valley Golf Club, Owings Mills, Md.
12 a.m. (Saturday)
GOLF — EPGA Tour: The Omega European Masters, Second Round, Crans-sur-Sierre Golf Club, Crans-Montana, Switzerland (Taped)
4:45 a.m. (Saturday)
GOLF — USGA Women’s Amateur: The Curtis Cup, Final Round, Conwy Golf Club, Conwy, Wales
HIGH SCHOOL FOOTBALL
7 p.m.
ESPN2 — Milton (Ga.) at North Cobb (Ga.)
HORSE RACING
1 p.m.
FS2 — NYRA: Saratoga Live
MIXED MARTIAL ARTS
10 p.m.
ESPN2 — PFL: Featherweights & Light Heavyweights (Part 2), Playoffs, Hollywood, Fla.
MLB BASEBALL
7 p.m.
NESN — Boston at Cleveland
8 p.m.
MLBN — Chicago Cubs at Chicago White Sox OR Milwaukee at Minnesota
NFL FOOTBALL
8 p.m.
NFLN — Preseason: Minnesota at Kansas City
PARALYMPICS
3 a.m.
NBCSN — 2020 Tokyo Paralympics: Swimming; Track & Field; Wheelchair Basketball; Wheelchair Rugby; Judo, Tokyo
12 a.m. (Saturday)
NBCSN — 2020 Tokyo Paralympics: Wheelchair Basketball; Wheelchair Rugby, Tokyo
3 a.m. (Saturday)
NBCSN — 2020 Tokyo Paralympics: Swimming; Track & Field; Wheelchair Basketball; Goalball, Tokyo
RUGBY
5:30 a.m. (Saturday)
FS2 — NRL: Parramatta at Melbourne
SOCCER (MEN’S)
6:30 p.m.
ESPN — MLS: FC Cincinnati at Columbus Crew SC
8:30 p.m.
ESPN — MLS: Inter Miami CF at Orlando City SC
10 p.m.
FS1 — Liga MX: Monterrey at Tijuana
TENNIS
2 p.m.
TENNIS — Cleveland-WTA Semifinal 1, Chicago-WTA Semifinals
11 a.m.
ESPNEWS — ATP/WTA: The U.S. Open Qualifying, Final Round, Flushing, N.Y.
6 p.m.
TENNIS — Winston-Salem-ATP Semifinals, Cleveland-WTA Semifinal 2
WNBA BASKETBALL
8 p.m.
CBSSN — Phoenix at New York
10 p.m.
NBATV — Chicago at Seattle


Only subscribers are eligible to post comments. Please subscribe or to participate in the conversation. Here’s why.

Use the form below to reset your password. When you've submitted your account email, we will send an email with a reset code.

filed under: