(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts
Saturday, December 4
AUTO RACING
8:55 a.m.

ESPN2 — Formula 1: Practice 3, Jeddah Corniche Circuit, Jeddah, Saudi Arabia

11:55 a.m.

ESPNEWS — Formula 1: Qualifying, Jeddah Corniche Circuit, Jeddah, Saudi Arabia

7 p.m.

NBCSN — NASCAR Cup Series Award Show

BIATHLON
2 a.m. (Sunday)

NBCSN — IBU: World Cup, Women’s Sprint, Oestersund, Sweden (Taped)

COLLEGE BASKETBALL (MEN’S)
12 p.m.

ACCN — Clemson at Miami

BTN — Nebraska at Indiana

ESPN2 — Memphis at Mississippi

ESPNU — Robert Morris at Milwaukee

FS1 — Saint Joseph’s at Villanova

FS2 — Nyack at Seton Hall

12:30 p.m.

FOX — Marquette at Wisconsin

1 p.m.

CBS — San Diego St. at Michigan

2 p.m.

ACCN — Wake Forest at Virginia Tech

CBSSN — Rhode Island at Providence

ESPN2 — Louisville at NC State

ESPNU — Yale at Auburn

FS1 — Tennessee at Colorado

4 p.m.

ACCN — Syracuse at Florida St.

CBSSN — BYU at Missouri St.

ESPNU — Penn at Temple

FS1 — Loyola of Chicago at DePaul

FS2 — Grambling St. at UConn

SECN — Little Rock at Arkansas

5 p.m.

BTN — Toledo at Michigan St.

6 p.m.

PAC-12N — Southern Cal at Washington St.

8 p.m.

ESPN2 — Alabama vs. Gonzaga, Seattle

9 p.m.

FS1 — Iowa St. at Creighton

COLLEGE BASKETBALL (WOMEN’S)
8 p.m.

ESPNU — Missouri at Baylor

PAC-12N — BYU at Utah

COLLEGE FOOTBALL
12 p.m.

ABC — Big 12 Championship: Baylor vs. Oklahoma St., Arlington, Texas

ESPN — Mid-American Championship: Kent St. vs. N. Illinois, Detroit

3 p.m.

FOX — Mountain West Championship: Utah St. at San Diego St.

3:30 p.m.

ESPN — Sun Belt Championship: Appalachian St. at Louisiana-Lafayette

4 p.m.

ABC — American Athletic Championship: Houston at Cincinnati

CBS — Southeastern Championship: Georgia vs. Alabama, Atlanta

ESPN2 — Southwestern Athletic Championship: Prairie View A&M at Jackson St.

8 p.m.

ABC — Atlantic Coast Championship: Pittsburgh vs. Wake Forest, Charlotte, N.C.

FOX — Big Ten Championship: Michigan vs. Iowa, Indianapolis

11 p.m.

FS1 — Southern Cal at California

COLLEGE HOCKEY (MEN’S)
7 p.m.

BTN — Minnesota at Michigan

COLLEGE SOCCER (MEN’S)
10 p.m.

PAC-12N — NCAA College Cup: Clemson at Oregon St., Quarterfinal

GOLF
5 a.m.

GOLF — EPGA Tour: The South African Open Championship, Third Round, The Gary Player Golf Course and Country Club, Sun City, South Africa

12 p.m.

GOLF — PGA Tour: The Hero World Challenge, Third Round, Albany Golf Club, New Providence, Bahamas

2:30 p.m.

NBC — PGA Tour: The Hero World Challenge, Third Round, Albany Golf Club, New Providence, Bahamas

12 a.m. (Sunday)

GOLF — Asian Tour: The Laguna Phuket Championship, Final Round, Laguna Golf Phuket, Choeng Thale, Thailand

5 a.m. (Sunday)

GOLF — EPGA Tour: The South African Open Championship, Final Round, The Gary Player Golf Course and Country Club, Sun City, South Africa

HIGH SCHOOL BASKETBALL (BOY’S)
10 p.m.

ESPN2 — St. Vincent-St. Mary (Ohio) vs. Sierra Canyon (Calif.), Los Angeles

MIXED MARTIAL ARTS
7 p.m.

ESPN — UFC Fight Night Prelims: Undercard Bouts, Las Vegas

10 p.m.

ESPN — UFC Fight Night: Rob Font vs. Jose Aldo (Bantamweights), Las Vegas

NBA BASKETBALL
10 p.m.

NBCSB — Boston at Portland

NHL HOCKEY
1 p.m.

NHLN — St. Louis at Florida

7 p.m.

NESN — Tampa Bay at Boston

NHLN — Montreal at Nashville

ROBERTO CLEMENTE PBL BASEBALL
6 p.m.

FS2 — Gigantes de Carolina at Indios de Mayagüez

SKIING/SNOWBOARDING
1 p.m.

NBCSN — FIS: World Cup, Beaver Creek, Colo.

5 p.m.

NBC — FIS: World Cup, Beaver Creek, Colo. (Taped)

9 p.m.

NBCSN — Big Air: From Steamboat Springs, Colo. (Taped)

11 p.m.

NBCSN — Big Air: From Steamboat Springs, Colo. (Taped)

SOCCER (MEN’S)
4:50 a.m.

FS1 — FIFA Arab Cup Group Stage: Jordan vs. Morocco, Group C, Al Rayyan, Qatar

7:25 a.m.

NBCSN — Premier League: Chelsea at West Ham United

7:50 a.m.

FS1 — FIFA Arab Cup Group Stage: Lebanon vs. Algeria, Group D, Al Wakrah, Qatar

9 a.m.

CBSSN — Serie A: Salernitana at AC Milan

9:55 a.m.

NBCSN — Premier League: Burnley at Newcastle United

10 a.m.

USA — Premier League: Liverpool at Wolverhampton

12 p.m.

CBSSN — Serie A: Inter Milan at AS Roma

12:30 p.m.

NBC — Premier League: Manchester City at Watford

1:50 p.m.

FS1 — FIFA Arab Cup Group Stage: Palestine vs. Saudi Arabia, Group C, Ar-Rayyan, Qatar

6:30 p.m.

FS1 — MLS Western Conference Playoff: Real Salt Lake at Portland, Semifinal

SWIMMING
9 p.m.

CBSSN — ISL: Final Match

TENNIS
8 a.m.

TENNIS — Sao Paulo-ATP Challenger Semifinals, Doubles Final

Comments are not available on this story.