Friday, May 13
(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts

AUSTRALIAN RULES FOOTBALL
12 a.m. (Saturday)
FS2 — AFL Premiership: Port Adelaide at North Melbourne
5:30 a.m. (Saturday)
FS1 — AFL Premiership: Essendon at Sydney
COLLEGE BASEBALL
4 p.m.
ESPNU — Indiana St. at S. Illinois
5:30 p.m.
SECN — Georgia at Tennessee
7 p.m.
ACCN — Miami at Florida St.
ESPNU — Nebraska at Illinois
FS1 — Xavier at UConn
8:30 p.m.
ESPN2 — Mississippi at LSU
SECN — Alabama at Auburn
COLLEGE SOFTBALL
12 p.m.
FS2 — Big East Tournament: TBD, Semifinal, Rosemont, Ill.
1 p.m.
ACCN — Atlantic Coast Tournament: TBD, Semifinal, Pittsburgh
2 p.m.
BTN — Big Ten Tournament: TBD, Semifinal, East Lansing, Mich.
ESPNU — Big 12 Tournament: TBD vs. Oklahoma, Semifinal, Oklahoma City
3 p.m.
ESPN2 — Southeastern Tournament: TBD, Semifinal, Gainesville, Fla.
FS2 — Big East Tournament: TBD, Semifinal, Rosemont, Ill.
3:30 p.m.
ACCN — Atlantic Coast Tournament: TBD, Semifinal, Pittsburgh
5 p.m.
BTN — Big Ten Tournament: TBD, Semifinal, East Lansing, Mich.
5:30 p.m.
ESPN2 — Southeastern Tournament: TBD, Semifinal, Gainesville, Fla.
COLLEGE TRACK AND FIELD
7:30 p.m.
PAC-12N — Pac-12 Championships: Women’s Hammer Throw, Eugene, Ore.
10:30 p.m.
PAC-12N — Pac-12 Championships: Women’s 10K, Eugene, Ore.
11:15 p.m.
PAC-12N — Pac-12 Championships: Men’s 10K, Eugene, Ore.
GOLF
7 a.m.
GOLF — DP World Tour: The Soudal Open, Second Round, Rinkven International Golf & Country Club, Antwerp, Belgium
10:30 a.m.
GOLF — LPGA Tour: The Cognizant Founders Cup, Second Round, Upper Montclair Country Club, Clifton, N.J.
1:30 p.m.
GOLF — PGA Tour Champions: The Regions Tradition, Second Round, Greystone Founders Course, Birmingham, Ala.
4 p.m.
GOLF — PGA Tour: The AT&T Byron Nelson, Second Round, TPC Craig Ranch, McKinney, Texas
HORSE RACING
2 p.m.
FS2 — NYRA: America’s Day at the Races
5 p.m.
FS2 — NYRA: America’s Day at the Races
IIHF HOCKEY (MEN’S)
9 a.m.
NHLN — World Championship Group Stage: U.S. vs. Latvia, Group B, Tampere, Finland
1 p.m.
NHLN — World Championship Group Stage: Germany vs. Canada, Group A, Helsinki
5 a.m. (Saturday)
NHLN — World Championship Group Stage: Sweden vs. Austria, Group B, Tampere, Finland
LACROSSE (MEN’S)
10 p.m.
ESPNU — NLL Western Conference Final: Colorado at San Diego, Game 1
MIXED MARTIAL ARTS
4 p.m.
SHO — Bellator 281 Main Card: Michael Page vs. Logan Storley (Welterweights), London
MLB BASEBALL
8 p.m.
NESN — Boston at Texas
NBA BASKETBALL
7:40 p.m.
ESPN — Eastern Conference Semifinal: Boston at Milwaukee, Game 6
10 p.m.
ESPN — Western Conference Semifinal: Memphis at Golden State, Game 6
NHL HOCKEY
7 p.m.
TNT — Eastern Conference First Round: NY Rangers at Pittsburgh, Game 6
7:30
TBS — Eastern Conference First Round: Florida at Washington, Game 6
9:30 p.m.
TNT — Western Conference First Round: Calgary at Dallas, Game 6
RODEO
8 p.m.
CBSSN — PBR: World Finals, Round 1, Fort Worth, Texas
RUGBY (MEN’S)
6 a.m.
FS2 — NRL: Brisbane at Manly-Warringah
SOCCER (WOMEN’S)
10:30 p.m.
CBSSN — NWSL: OL Reign at Portland FC
TENNIS
5 a.m.
TENNIS — Rome-WTA/ATP Quarterfinals
6 a.m.
TENNIS — Rome-WTA/ATP Quarterfinals
6 a.m. (Saturday)
TENNIS — Rome-WTA/ATP Singles and Doubles Semifinals
USFL FOOTBALL
8 p.m.
USA — Michigan vs. Tampa Bay, Birmingham, Ala.


Only subscribers are eligible to post comments. Please subscribe or login to participate in the conversation. Here’s why.

Use the form below to reset your password. When you've submitted your account email, we will send an email with a reset code.

filed under: