(All times Eastern) |
---|
Schedule subject to change and/or blackouts |
Thursday, August 11 |
AUSTRALIAN RULES FOOTBALL |
5:30 a.m. (Friday) |
FS2 — AFL Premiership: Brisbane at Kilda
COLLEGE BASKETBALL (MEN’S) |
---|
7 p.m. |
SECN — Drake’s Big Blue Bahamas: Monterrey Tech (Monterrey, Mexico) vs. Kentucky, Nassau, Bahamas
GOLF |
---|
8 a.m. |
GOLF — DP World Tour: The ISPS Handa World Invitational, First Round, Galgorm Castle Golf Club, Ballymena, Northern Ireland
12 p.m. |
---|
GOLF — Korn Ferry Tour: The Pinnacle Bank Championship, First Round, The Club at Indian Creek, Omaha, Neb.
3 p.m. |
---|
GOLF — PGA Tour: The FedEx St. Jude Championship, First Round, TPC Southwind in Memphis, Tenn.
7 p.m. |
---|
GOLF — USGA: U.S. Women’s Amateur, Round of 16, Chambers Bay, University Place, Wash.
HORSE RACING |
---|
3 p.m. |
FS2 — NYRA: Saratoga
HIGH SCHOOL BASKETBALL (BOY’S) |
---|
3 p.m. |
ESPNU — AXE European Tour: Calif. Basketball Club vs. Hoopsfix Elite (London), London
IIHF HOCKEY (MEN’S) |
---|
2 p.m. |
NHLN — World Junior Championship Group Stage: Czechia vs. Finland, Group A, Edmonton, Canada
6 p.m. |
---|
NHLN — World Junior Championship Group Stage: Canada vs. Slovakia, Group A, Edmonton, Canada
10 p.m. |
---|
NHLN — World Junior Championship Group Stage: U.S. vs. Switzerland, Group B, Edmonton, Canada
LACROSSE (WOMEN’S) |
---|
5:30 p.m. |
ESPNU — Athletes Unlimited: Team Johansen vs. Team Apuzzo, Sparks Glencoe, Md.
8 p.m. |
---|
ESPN2 — Athletes Unlimited: Team Moreno vs. Team Glynn, Sparks Glencoe, Md.
LITTLE LEAGUE BASEBALL |
---|
11 a.m. |
ESPN — Midwest Regional: TBD vs. North Dakota, Whitestown, Ind.
1 p.m. |
---|
ESPN — Mid-Atlantic Regional: Washington, DC vs. Pennsylvania, Bristol, Conn.
3 p.m. |
---|
ESPN — Mountain Regional: Montana vs. Nevada, San Bernardino, Calif.
4 p.m. |
---|
ESPN2 — Great Lakes Regional: Indiana vs. TBD, Final, Whitestown, Ind.
5 p.m. |
---|
ESPN — New England Regional: Maine vs. Massachusetts, Final, Bristol, Conn.
7 p.m. |
---|
ESPN — Northwest Regional: Washington vs. TBD, Final, San Bernardino, Calif.
MLB BASEBALL |
---|
1 p.m. |
MLBN — Regional Coverage: Cleveland at Detroit OR Miami at Philadelphia
7 p.m. |
---|
NESN — Baltimore at Boston
FOX — Chicago Cubs vs. Cincinnati, Dyersville, Iowa
NFL FOOTBALL |
---|
7 p.m. |
WMTW-Ch. 8 — NY Giants at New England
RUGBY (MEN’S) |
---|
6 a.m. |
FS2 — NRL: Melbourne at Penrith
SOCCER (WOMEN’S) |
---|
12:50 p.m. |
FS2 — FIFA U-20 World Cup Group Stage: Ghana vs. U.S., Group D, Alajuela, Costa Rica
6:55 p.m. |
---|
FS1 — FIFA U-20 World Cup Group Stage: France vs. Nigeria, Group C, San José, Costa Rica
9:50 p.m. |
---|
FS1 — FIFA U-20 World Cup Group Stage: Canada vs. South Korea, Group C, San José, Costa Rica
TENNIS |
---|
11 a.m. |
TENNIS — Montreal-ATP, Toronto-WTA Early Rounds
WNBA BASKETBALL |
---|
10 p.m. |
NBATV — Chicago at Las Vegas —
Comments are not available on this story.
Send questions/comments to the editors.