Oxford Elementary School Trimester Three Awards
School Pride Awards were given to the following students:
Kindergarten:

Mrs. Maxfield’s class: Trista Chasse, Tyler Durgan, Gabriela Hall, Daniel Keniston, Molly Littlefield, Elana Pierce, Caleb Rowe, Elise Storer & Michael Thibodeau

Mrs. Powers’ class: Colby Turcotte, Cole Timberlake, Kerrigan Skinner, Breanna Herrman & Audrey Bickford

Mrs. Shaw’s class: Derek Brooker, Rowan Cayer, Naomi Grant, Cooper Hall, Payton Heaward, Jade Martel-Bixby, Alex Roberts, Bryanna Smith, Riley Tripp & Benjamin Vincent

First Grade:

Mrs. Cummings’ class: Rianna Desroiser, Brianna Doherty, Collin Jack, Emily Landsperg, Owen O’Neal, Preston Perkins, Randall Pike, Cameron Richards, Jade Smedberg, Jasmine Worobe & Walker Plummer

Mrs. Foley’s class: Brianna Corey, Emily Hatch, Brooke Holt, Ruby Morrison, Rhiana Stygles & Guinevere Webster

Mrs. Kane’s class: Brandi Farnum, Madison Flanders, Paige Lord, Jason Perfect, Emilee Taylor & Victoria Toothaker

Second Grade:

Mrs. Cram’s class: Jessica Bickford, Stephen Billings, Wyllow Smith, Courtney Emond, Isabella Iadarola, Courtney Record, Austin Strout, Caleb Flagg & Patricia Johnston

Mrs. Stevens/Mrs. Williamson’s class: Kurtis Ayotte, Cassadi Chase, Ian Jack, Hope Wilson, Sean Place & Oriana Noble;

Mrs. Judkins’ class: Zoey Britton, Emily Foss, Mercedes Palmer, Taylor Perfect, Adeline Traficonte & Audrey Tucker

Third Grade:

Mrs. Bracy’s class: Meghan Childs, Keisha Jackson, Jarrod Taylor & Ebony Wells

Mrs. Tucker’s class: Phillip Abbott, Gabrielle Bergeron, Emilyann Drumm, Caitlyn Grassi, Dominic Kugell, Erykah Larson, Lindsey Tester & Travis Robichaud

Mrs. Langbehn’s class: Casey Barton, Elijah Clifford, Alan Coffin, Dylan Cummings, Jade Jack, Alison Kane, Morgan Reavis, Victoria Smedley, Hannah Smith & Briana Spinhirn

Fourth Grade:

Ms. Roderick’s class: Hannah Blaquiere, Dana Casey, Cheyenne Cox, Branden Crockett, Jordan Davis, Maegan Hewey, Jared Merchant, Morgan Richardson & Courtney Turgeon

Mrs. Sturdivant’s class: Ty Heaward, Austin Labbe, William Mazariego & Melinda Pownall

Fifth Grade:

Ms. Guerrette’s class: Aiko Castonguay, Tyler Cox, Shelby Hewins, DeAnnaka Holt, Brandon Johnston, Amber Page, Brooklyn Smith & Courtney Williams

Ms. Stetson’s class: Samantha Bickford, Cody Bonang, Sydney Jackson, Alana Michaud Zianna Noble, Matt Smith & Shauna Pray

Mr. Stygles’ class: Brianna Abbott, Alexis Caron, Cody Akers, Erin Cleary, Mabel Crane, Tyler Doherty, Kameron Howard, Deven Rogers, Hunter Tripp & Finnian Williamson

Sixth Grade:

Mrs. Roderick’s: class Christian Gregory, Kirsten McDaniels, Allissa Morrison, Faith Rideout & Saphire Robinson

Ms. Philbrick’s class: Abigail Angevine, Makayla Bisulca, Zandi Noble & Sadie Record

Honor Roll was awarded to the following students:

Fourth Grade:

Ms. Roderick’s class: Dana Casey & Courtney Turgeon

Mrs. Sturdivant’s class: Reid Dube, Caitlyn Lord & William Mazariego

Fifth Grade:

Ms. Guerrette’s class: Aiko Castonguay, Jacob Spinhirn & Courtney Williams Ms. Stetson’s Sydney Jackson, Zianna Noble & Matt Smith Mr. Stygles class Erin Cleary & Finnian Williamson

Sixth Grade:

Mrs. Roderick’s class: Chianna Garey, Kirsten McDaniels, Faith Rideout, Saphire Robinson & Avery Spear

Ms. Philbrick’s class: Abigail Angevine, Makayla Bisulca, Zandi Noble & Sadie Record


Only subscribers are eligible to post comments. Please subscribe or to participate in the conversation. Here’s why.

Use the form below to reset your password. When you've submitted your account email, we will send an email with a reset code.