RUMFORD – David Driscoll, director, and Cheryl Ellis, student services coordinator, announce the Region 9 honor roll for the third quarter.

High honors

Building Construction II: Gregg McPherson, Brandon Ricci, Jon Robbins, Travis Waite.

Computer Technology I: Jessica Gill, Julia McDonald, Jonathan Schisler.

Computer Technology II: Chad Knox.

Certified Nurses Aide: Kasey Davis, Heather Jones, Coral Buck.

Cooperative Education: Michael Field, Brock Merrill, Kaylee Smith.

Diversified Occupation: Jeremy Bellegarde, Nathan Conley, Tyler McDonald, Kyle Miele, Travis Abbot, Joshua Campbell, Kayla Fitzmorris.

Metal Trades I: John Blais, Andrew Milligan, Neil Naples, Devin Brann, Craig Young.

Metal Trades II: Craig Wade.

Wood Harvesting I: Jared Davis.

Wood Harvesting II: Kevin Johnston.

Honors

Building Construction I: Mike Arsenault, Matthew Marr, Craig Milligan, Joey Worthley, Corey Moore, Coty Beardsley, Ryan Flagg, Brandon Costello, Nathan Walker.

Building Construction II: Joshua Yates.

Computer Technology I: Danielle Baltrus, Chris Fosdick, Cote McLain, Jason Stearns, Gerri Langlais, Kyle Roak.

Computer Technology II: Jeff Dow, Howie Jones.

Certified Nurses Aide: Dallas Allen Cole, Ashley Gould, Danielle Towers.

Cooperative Education: James Campbell, Doug Swan, Ian Canwell, Kevin Jamison.

Diversified Occupation: Eric Archibald, Michael McLeod, Anthony Gallant, Maryann Wing, Ryan Woods, Jennie Vickers, Chris Gallant, Matthew Welch, Brendan Bradley, Aaron Barton, Bethany Danforth.

Metal Trades I: Jason Howe, Neil McKenna.

Metal Trades II: Scott Milligan, Dan Bordeau, Ren Ping Chu, Josh Hayes.

Wood Harvesting I: Aaron Arsenault, Nathan Calden, Matt Glover, Chris Gravel, Ricky Sarle, Max Haynes, Aaron Patenaude, Mikel-Lee Patten.

Wood Harvesting II: Jason Tyler.

Kelley Dirigo School

DIXFIELD – T.W. Kelly Dirigo Middle School announces its third-quarter honor roll.

Grade eight

High honors (all A’s): Brandon Doyen, Jessica Eugley, Kristen Harvey.

Honors (A’s and B’s): Jacob Averill, Chelsea Bernard, Jazmine Brooks, Anna Chase, Brandon Cloutier, Tia Daken, Tristan Franchetti, Jessica Kimball, Lindsay McKeen, Jennie Skillin, Kristy Woods.

Grade seven

High honors (all A’s): Troy Derouche, Jane Hebert.

Honors (A’s and B’s): Kirsten Blood, Eric Bolduc, Lindsey Brann, Emily Chase, Tyler Chiasson, Katie Edwards, Krista Gaudet, Morgan Hutchins, Kyle Hutchinson, Brandon Jonaitis, Kayla Robbins.

Grade six

High honors (all A’s): Alex Milledge, Casandra Sutter, Deanna Varnum.

Honors (A’s and B’s): Kirby Averill, Meredith Brown, Justin Conant, Kymberly Dolloff, Luanne Fournier, Brooke Kersey, Hannah Knight, Colette McKeen, Emily Ray, Justin Richards, Kelsey Salatino, Jill Ann Schnorr, Michael Smith, Brittany Wright.

Grade five

High honors (all A’s): Coral Howe, Alyssa Janke, Myriah Porter, Jessica Sattler.

Honors (A’s and B’s): Samantha Blanchette, Cody Brann, Larissa Bryant, Alyssa Charity, Deidre Cochran, Nathan Gould, Caleb Hall, Jason Haynes, Summer McCollough, Coleen Merrill, Cody Michaud, Paige Murphy, Angela Ronan, Miranda Shurtleff, Cody St. Germain, Amelia Tachney, Joshua Turbide, Caleb Turner, Erin Turner, Brady Welch, Nicholas White, Kayla Wilbur.


Only subscribers are eligible to post comments. Please subscribe or to participate in the conversation. Here’s why.

Use the form below to reset your password. When you've submitted your account email, we will send an email with a reset code.